Tipy redakce

Kam doma umístit tiskárnu, aby nepřekážela?

0
umístění tiskárny

Už během samotné koupě tiskárny byste se měli zaměřit na její rozměry. Přeci jen nemáte vždy k dispozici velkou a prostornou domácí kancelář. Většina moderních domácích tiskáren má naštěstí praktické kompaktní rozměry, takže mnoho místa nezaberou. Stejně ale musíte vymyslet, kam ji prakticky umístit. A právě s tím vám dneska poradíme.

Existuje mnoho míst, jen si vybrat to správné

Jako první možnost tu je samozřejmě pracovní stůl. V tomto případě si musíte určit, zdali vám nebude tiskárna překážet a jestli budete mít dostatek prostoru pro práci. Pokud ano, je to ideální řešení. Tiskárnu pak budete mít vždy na dosah. Vhodné je umístit ji na stranu podél ruky, kterou píšete. Rovněž papíry a nové náplně do tiskárny je vhodné skladovat někde poblíž, například v blízkém šuplíku, abyste od pracovního stolu nemuseli tak často vstávat.

Máte malý pracovní stůl? Tiskárna se dá situovat i na jiná místa. Skvělým řešením je umístit zařízení do šuplíku nebo na poličku pod stolem či vedle něj. Tiskárna je pak velmi nenápadná, ale stále po ruce.

Dalším možným řešením je pořízení pojízdného vozíku. Tato volba umožňuje lehkou manipulaci s tiskárnou a zároveň veškerá příslušenství a materiál budete mít na stejném místě. Na trhu jsou k dispozici i designové kousky, takže nemějte obavu, vozíky vám skvěle zapadnou do interiéru.

Díky možnosti Wi-Fi připojení, kterým disponují i mnohé levné tiskárny, jsou hranice umístění nekonečné. Tiskárna poté může být prakticky kdekoliv. Využíváte ji velmi málo a nechcete, aby byla na očích? I skříň v této situaci může být řešením. Jen nezapomínejte, že tiskárna musí být zapojena v elektrické síti.

Ani jedna možnost vás neoslovila? Pak už zbývá jen DIY (Do It Yourself – Udělej si sám) a zde se meze nekladou. Na internetu se nachází velká škála inspirace na řešení, jak tiskárnu elegantně schovat. Například vytvořením dřevěného krytu, který vám ladí s interiérem, nebo pro zařízení koupit stylový košík, ve kterém pouze vyříznete otvor pro výtisky. Tato varianta je vhodná pro ty z vás, kteří chtějí dát prostor své kreativitě.

Na co si dávat pozor

Umístění má ale i své limity. Nezapomínejte na to, že velká řada tiskáren produkuje teplo, které musí být odváděno, jinak riskujete nebezpečí požáru či poškození zařízení. Dále musí být okolo tiskárny dostatečný prostor pro její údržbu – může se zaseknout papír, dojdou vám náplně, musíte doplňovat podavač a mnohé další. Není ani vhodné mít v blízkosti tiskárny květiny. Její listy se mohou dostat dovnitř a poškodit ji. Pozor dávejte i na blízké zdroje vody – dřez, kávovar, oblíbené místo pro karafu s vodou a jiné.

Při umisťování si tedy stačí určit podmínky, kde tiskárnu nejraději budete mít, jak moc viditelná má být a hlavně musíte myslet také na bezpečnostní opatření.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.