Domácnost

Jednoduché tipy na (ne)tradiční velikonoční dekorace

0
velikonoční dekorace

Nemůžete se dočkat jara a užíváte si každičký den, který je zalitý sluncem? Cítíte vůni jara ve vzduchu a rádi byste se už rozloučili se zimou? Přivítejte teplé měsíce již nyní stylovou jarní a především pak velikonoční výzdobou. Oslavte tento křesťanský svátek, jak se patří. Máme pro vás inspiraci na velikonoční dekorace, které vytvoří u vás doma tu pravou pozitivní atmosféru.

Vítejte jarem už od dveří

Hlavní bránu do vašeho domova přestavují dveře. Pokud si je ozdobíte věnečkem či dekorací podobného druhu, potěšíte nejen sebe, ale i návštěvu a kolemjdoucí. Již při vstupu vás zasáhne jarní nálada a to je rozhodně cílem. Pakliže máte chuť si nějaký ten věneček vyrobit, můžete se klidně pustit do tvoření. Stačí nasbírat větvičky z břízy a smotat do kruhu, vytvarovat srdce nebo jiný tvar. Za pomoci tavné pistole věneček dozdobíte. Lze pořídit spoustu drobných jarních přízdob, jako jsou květinky, srdíčka, ptáčci, motýlci, pírka, vajíčka apod. Použít můžete i umělé květiny. V případě, že tolik zruční nejste a netroufáte si vytvořit tuto dekorací svépomocí, nemusíte si s touto záležitostí lámat hlavu. K dostání jsou již připravené věnečky, se kterými budete mít pouze jedinou starost  – pověsit na dveře.

Obklopte se vajíčky

Mezi nejtradičnější velikonoční dekorace patří bezesporu kraslice. Bez nich si v podstatě tyto křesťanské svátky představit nelze a určitě nesmí chybět ani u vás doma. Opět máte možnost si s nimi pohrát a různými technikami dozdobit vyfouklá, anebo je možné zvolit jednodušší variantu a hotová vajíčka pořídit. A co pak s nimi? Lze je jen tak položit mezi ostatní ozdoby, pověsit na větvičky z břízy, zlatého deště nebo modřínu, zapíchnout do květináče. Jak a kde je umístíte, je zcela na vás a vaší fantazii. Hitem letošního roku jsou zlatá vejce s originálním ornamentem, jež poslouží jako dominantní prvek. Jsou naprosto dokonalou, luxusní a elegantním ozdobou. Proutí jste již použili na věnec, takže jestliže vám nějaké ty větvičky zbydou, vložte je do vázy a vejce na ně pověste. Můžete použít různé velikosti vajíček i několik barev, dosáhnete tak neuvěřitelné rozmanitosti. Tuto velikonoční vázu můžete umístit na jídelní stůl, do okna nebo jen tak položit na podlahu. Ihned vám do pokoje vpluje jaro, přitom je tato dekorace tak snadná.

 

Postavte veselé aranžmá na okenní parapet

K jaru patří květiny, zejména jarní druhy, jako jsou tulipány, narcisy, krokusy, hyacinty, primulky a jiné. Každý domov je díky nim rázem veselejší. I když se jedná o rostliny určené k pěstování venku a v domácím teplém prostředí tolik nevydrží, přece jen nám jejich přítomnost v bytě velmi prospívá. Díky zářivým veselým barvičkám a vůním vytvoří pozitivní náladu. Zároveň tvoří základ pro jednoduchou, avšak atraktivní jarní dekoraci. Plastové květináče a květiny se skvěle doplňují v jakémkoliv ročním období. Pořiďte si tedy nějaký ten jarní druh rostliny, vložte do stylového květináče a dolaďte jarním zápichem na špejli. Nic lehčího na tvoření už být nemůže. Toto aranžmá zvládne každý a na okenním parapetu se bude dokonale vyjímat.

 

Věříme, že tyto naprosto nenáročné jarní a velikonoční dekorace si může doma vytvořit kdokoliv. Již nyní je ideální čas, proto na nic nečekejte, udělejte si chviličku čas a vytvořte si doma krásný domov plný jara. Zajisté to bude mít pozitivní vliv na vaši psychiky, neboť se určitě shodneme na tom, že zimy bylo dost. Pokud vám nějaké ty ozdoby a doplňky chybí, určitě zavítejte na specializovaný e-shop www.harasim.info, kde najdete bohatý sortiment originálních dekorací na toto období. Zde najdete vždy spoustu krásných dekorativních prvků do bytu i na zahradu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.