Domácnost

Jakou vybrat podlahu? Porovnejte si 3 nejpopulárnější možnosti

0
kvalitní podlaha
Zkuste podčlánkovou inzerci

Stavíte rodinný dům? Nebo naopak rekonstruujete své stávající bydlení? Ať jde o jednu nebo druhou možnost, rozhodně se neobejdete bez kvalitní podlahové krytiny. Zde se může objevit dilema spojené s tím, že nebudete vědět, jakou vybrat. My doporučíme vsadit na jednu ze tří nejpopulárnějších variant. Pojďte se s nimi blíže seznámit.

Vinyl

Nejmodernější varianta současné doby. Tento typ podlahy si můžeme představit jako vylepšení dříve hojně používaného linolea. Pokud se podíváme na hlavní přednosti, určitě sem musíme zařadit tyto:

  • Snadná a rychlá údržba
  • Jednoduchá poptávka
  • Bohatý výběr dekorů

Kladem této podlahy je také to, že celkem dobře vypadá a může být vyráběna i v imitaci dřeva nebo jiných materiálů. K dispozici je v různých tloušťkách, což se následně pozitivně podepisuje jak na kvalitě, tak se to podepisuje také na celkových izolačních vlastnostech, které podlaha má. Jasným favoritem je vinylová podlaha hlavně v moderních domech nebo bytech, kde nachází místo především v rámci obývacích pokojů.

Lamino

Pojem laminátová podlaha není zase až tolik známý. Když však řekneme, že máme na mysli plovoucí podlahu, je každému jasné, o čem je řeč. Nabídka laminátových podlah zaujme hlavně tím, jak výrazně se svým vzhledem dokážou přiblížit klasickému dřevu. Také je kladem cenová dostupnost a díky systému zámků také jednoduchá pokládka. Negativem této podlahy však může být to, že při chůzi může být poměrně hlučná a je slyšet klapání. To může mnohdy vadit i sousedům, kteří budou bydlet pod vámi.

Koberec

Stále populární klasika, která láká především na velmi příznivou cenu, ale i to, že jeho pokládku dokáže bez potíží zvládnout každý. Zaujme to, že je k dispozici v mnoha variantách s délkou i hustotou vlasu. Nechybí ani klad spojený s bohatým výběrem barevných variant a motivů. I když má koberec klad v tom, že na něm není vidět každý drobek, má negativum v tom, že v případě polití se velmi obtížně čistí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.