Reality

Jaké výhody nabízí družstevní bydlení?

0
finep novostavby

Rozhodnutí mezi bytem v osobním vlastnictví a družstevním bydlení není snadné. Anebo ano? Skutečně je první varianta ve všech ohledech lepší? Záleží na úhlu pohledu, neboť i družstevní byty mají své specifické výhody. Kdyby o ně nebyl zájem, neoblíbili by si je developeři. K největším přednostem patří nižší cena, rychlejší převod a anonymita.

Družstevní byty jsou levnější

Družstevní bydlení v Praze je v průměru levnější o třicet procent, což s ohledem na vzrůstající ceny bytů není málo. Pro spoustu lidí je nižší cena rozhodujícím faktorem, jinak by se museli spokojit s nájmem. A přestože je cenová dostupnost do jisté míry vykoupena nejistým právním statusem, nemusela by se na kvalitě bydlení nijak projevit ani v budoucnu.

Rychlý převod bez zbytečného papírování

Další nezanedbatelnou výhodou je rychlý převod družstevního podílu. Vlastníkem nemovitosti je bytové družstvo, takže odpadá jinak nezbytný zápis do katastru nemovitostí. Celý proces je tak o poznání kratší – o měsíc i více, což je doba potřebná na zápis vlastnického práva. Převod družstevního podílu může proběhnout bezprostředně po složení kupní ceny a podpisu smlouvy o převodu.

O bytě nemusí nikdo vědět

Díky tomu, že nebudete muset absolvovat zápis do katastru, ušetříte spoustu drahocenného času. Na druhou stranu vám může vadit, že nikde nebudete uvedeni jako „vlastníci“. V minulosti se sice uvažovalo o zřízení databáze družstevních bytů, ale v současnosti nic podobného neexistuje. Seznam členů si eviduje družstvo a dává do něj nahlédnout pouze členům.

 

Pro někoho může být anonymita přínosem. O vlastnictví družstevního bytu se nikdo nedozví – příbuzní ani případní věřitelé.

 

Pokud vás družstevní bydlení zaujalo, podívejte se například na nové byty v Praze od Finepu. Známý developer nabízí klasické i družstevní byty ve vysokém standardu za dostupné ceny.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.