Financování

Jaké jsou podmínky pro získání hypotéky?

0
hypotéka

Plánujete využít některého z hypotéčních úvěrů, který vám pomůže financovat vaše budoucího obydlí? Pakliže tomu tak je, potom se připravte na to, že musíte splnit náležité podmínky hypotéky, abyste docílili svého.

Všechno se odvíjí především od dokončení požadovaných administrativních úkonů, s pomocí nichž dokazujete nejrůznější věci.

  • Dostatečná bonita klienta
  • Majetek určený k ručení

Jak snadno docílit hypotéky?

Připravit byste se měli na důsledné lustrování vaší osoby. Nahlíženo je do častých registrů dlužníků, aby se ověřilo, zda je vaše platební morálka bezproblémová. Doložit budete muset potvrzení o výši vašeho výdělku, ale také dokumenty související s ostatními dluhy, úvěry a jinými výdaji.

Hypotéka je do určité míry běh na dlouhou trať, takže nepočítejte s tím, že se vyhnete jakékoliv administrativě.

Podklady týkající se nemovitosti

Vzhledem k tomu, že peníze potřebujete pro financování rodinného domu, bytové jednotky či nákupu pozemku, měli byste mít i potřebné listiny související s danou nemovitostí. Pro kladné schválení hypotéky bude zapotřebí doložit následující.

  • Kupní či darovací smlouvu
  • Výpis z katastru nemovitostí, včetně snímku katastrální mapy
  • Znalecký posudek
  • Geometrický plán
  • Stavební povolení a rozpočet na výstavbu

Volba správného hypotéčního úvěru

Výše uvedené podmínky hypotéky neminou žádného žadatele o finanční sumu. U některé společnosti může být kontrola klienta důslednější, jinde tomu tak být nemusí. I to má vliv na vaši finální volbu, stejně, jako parametry takového produktu. Zaměřit byste se měli určitě na výši úrokové sazby a RPSN, maximální poskytnutou sumu, délku splatnosti a ostatní věci.

Když už budete plnit povinnosti konkrétního bankovního domu, musíte být s výsledným produktem spokojeni v plné míře, o tom není žádných pochyb.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.