Financování

Jaké jsou hlavní podmínky pro získání hypotéky?

0
hypoteční úvěr

Vlastní bydlení, to je sen mnoha mladých i postarších lidí, včetně rodin s dětmi. Dosažení takového cíle však obnáší poměrně silné peněžní zázemí. Pakliže jím nedisponujete, rozhodně neztrácejte naději. Současný trh předkládá pár způsobů, jak financovat budoucí nemovitosti.

Ideálním řešením je samozřejmě hypotéční úvěr, který si vezmete u některé z bankovních institucí. Nežli se vůbec pustíte do procesu vyřizování, měli byste být seznámeni s podmínkami a hlavně povinnostmi takového uchazeče.

Připravte se na podrobné lustrování vlastní osoby

Banky každopádně nepůjčují každému. Svého budoucího zákazníka si velice důkladně proklepnou a ověří si jeho bonitu, respektive schopnost splácet své závazky v nadcházejících letech. K tomu slouží hned několik praktických nástrojů.

  • Potvrzení o pravidelném příjmu ze zaměstnání
  • Nahlížení do registru dlužníků, kde se ověřuje minulá či současná platební morálka
  • Výpisy z bankovního účtu
  • Doložení informací z katastru, že daná nemovitost je vaším majetkem

Hypotéka se následně posouvá do schvalovacího řízení, v rámci něhož se chystejte na objemnější administrativu, jež zahrnuje všechny výše uvedené body. Důležité jsou i takové údaje, jakými je například typ pracovního poměru, smlouvy o dalších úvěrech a půjčkách, případně kontrolování spolužadatele, pokud jej máte.

Dokončete úspěšně vyřízení hypotéky

Dalo by se říci, že jednou polovinou úspěchu jsou právě hlavní podmínky pro získání hypotéky vycházející z vaší bonity a tou druhou informace o konkrétní nemovitosti. Připravte se na to, že budete muset předkládat placené listiny v podobě znaleckých posudků nebo geometrických plánů.

Chybět nesmí ani stavební povolení, smlouva o nabytí nemovitosti, přehledný rozpočet a snímek katastrální mapy. Na konci toho všeho je ale kladně schválená žádost a hlavně peníze poskytnuté na nákup, výstavbu či modernizaci obydlí, což potěší jistě každého.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.