Domácnost

Jak vybrat ty nejkrásnější motivy dětského povlečení?

0
dětský pokoj

Děti jsou pro nás vším. Proto se jim snažíme splnit většinu jejich přání. Jinak tomu není ani při výběru dětského povlečení. Doufáme, že když jim pořídíme povlečení s motivem oblíbeného hrdiny, zvířátka či sportovce, bude se mu lépe usínat. Jaké motivy mezi dětmi letí?

Záleží na věku i pohlaví

Malé holčičky milují pohádky, ve kterých vystupují princezny. Proto mají rády Zvonilku, Ledové království, princeznu Sofii. Oblíbená je i Minnie, Unicorn a psí kamarádky z Tlapkové patroly.

Kluci zase rádi obdivují šikovnost Bořka Stavitele, Požárníka Sama i psích hrdinů z Tlapkové patroly. Univerzální motiv dětského povlečení pro nejmenší je třeba Medvídek Pú nebo Krteček.

S věkem se mění i pořady, které děti sledují. Proto do hry vstupují auta, traktory, sportovci, Spiderman, motiv kostiček Lego i různá zvířátka.

Náš tip: Teenageři ocení i povlečení s 3D potiskem.

Na co dalšího dát při výběru povlečení pozor?

U dětského povlečení platí stejná pravidla, jako při výběru povlečení pro dospěláckou postel. Jen je třeba ještě víc dát pozor při výběru materiálu, ze kterého je povlečení určené dětem vyrobené.

Dětská pokožka je totiž tenčí než pokožka dospělých a je citlivější a náchylnější k podráždění. Materiál, ze kterého je povlečení vyrobeno by měl být měkký, dobře prodyšný a měl by bezvadně odvádět pot. Povlečení by nemělo škrábat ani jinak dráždit pokožku, je to totiž právě povlak, který je v nejbližším kontaktu s pokožkou.

Mezi nejoblíbenější materiály pro výrobu dětského povlečení patří bavlna a mikrovlákno. Bavlněné povlečení lze používat celý rok, je jemné, savé a prodyšné. Můžete ho prát a sušit na vyšší teploty, což se hodí, pokud se na něm objeví nějaká skvrna.

Povlečení z mikrovlákna je jemné, dokonce připomíná hedvábí. Rychle schne, neklouže, má vynikající termoregulační vlastnosti. Navíc je antibakteriální, roztoči ani bakterie v něm domov nenajdou. Proto je vhodné i pro alergiky a astmatiky, a to i přesto, že je vyrobeno ze 100% polyesteru.

dívčí pokoj

Volba materiálu je důležitá i z hlediska údržby. Často ho pereme a sušíme, protože skvrnám se u dětí prostě nevyhnete. Maminky tak jistě ocení, pokud bude vyrobeno z rychleschnoucího a nemačkavého materiálu.

Nezapomeňte také vybrat správnou velikost. Aby se dítě mohlo dekou přikrýt, musí velikost povlaku odpovídat velikosti peřiny.

Nevíte si rady? Poraďte se s dítětem, pro které je povlečení určené

Jen tak si můžete být jisti, že dítě nejen nezklamete, ale dokonce se bude do postýlky každý večer těšit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.