Domácnost

Jak vybrat pohovku na pravidelné spaní? Klíčová je kvalitní matrace

0
pohovka
Zdroj: New Africa / Shutterstock.com
Zkuste podčlánkovou inzerci

Ne vždy můžete svůj byt vybavit kvalitní postelí. Nedostatek místa nebo financí může vést k tomu, že jste nuceni minimálně po nějakou dobu spát na pohovce. O to více je pak nutné zajistit, abyste se i tak dobře a kvalitně vyspali. Pravdou přitom je, že ne na všech pohovkách se dá dostatečně dobře vyspat, výběr musíte provést skutečně pečlivě.

Snadné rozkládání

Pokud chcete na pohovce spát pravidelně, mělo by být právě snadné rozkládání jedním ze základních kritérií. Rozkládací pohovky Praha by se měly dát ideálně rozložit jen v jednom člověku a jedním snadným pohybem. U pohovek pro každodenní spaní je důležitá snadná manipulace. Proto je nutné ubezpečit se, že mají kvalitní mechanismus, který zajistí, že nic nikde nebude drhnout ani skřípat. Zcela jistě se vyhněte konstrukcím z vyztuženého papíru a dřevotřísky, raději zvolte daleko odolnější masiv nebo kov.

Místo pro spaní

Pohodlí je klíčové, takže se ujistěte, že je po rozložení sedačka zcela rovná. Některé sedačky Praha totiž sice jsou rozkládací, ale rozhodně nejsou určeny k pravidelnému spaní. Mají totiž plochu tvořenou z jednotlivých polštářů nebo se lůžko zcela neotevře a je podivně zahnuté. Na takové sedačce byste si rozhodně nepřáli strávit více než jednu noc.

Kvalitní matrace

Pohovka by naopak měla obsahovat kvalitní matraci. Ideální je, pokud bude vyrobena ze studené neboli polyuretanové pěny s objemovou hustotou minimálně 30 kg/m3. Měkčí matrace se mohou rychleji proležet, a proto se nebojte sáhnout po nějaké s vyšším objemem.

Myslete i na úložný prostor

To, že je pohovka rozkládací, ještě neznamená, že zároveň nemůže mít úložný prostor. Zejména pokud potřebujete někam přes den uložit lůžkoviny, je to zcela nezbytné. I menší prostor se bude vždy hodit, takže je to vždy velký benefit. Ujistěte se také, že je prostor dostupný při rozložení i složení, abyste nebyli pohovkou limitováni.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.