Domácnost

Jak vybrat matraci? Držte se těchto 4 rad

0
matrace

Aby byl váš spánek bezproblémový, je třeba dodržet několik zásad a mezi ně patří také nutnost koupit kvalitní a správnou matraci. Jelikož se nekupuje každý den, nemusí mít každý jasno v tom, která je ta pravá. Společně se podíváme, jak na to.

Rozměry matrace

Ty jsou základ. Nemusíme připomínat, že velikost matrace by měla odpovídat posteli, na kterou je určená. Dnes jsou jejich rozměry standardizované a korespondují s rozměry klasických postelí. Můžete si vybrat mezi matracemi samostatnými, nebo velkými na manželské postele. Při výběru doporučujeme hledět na všechny tři rozměry, a to:

  • Délku
  • Šířku
  • Výšku

Kvalita matrace

Trh je plný různých matrací, které pocházejí od pochybných výrobců. Takovým je vhodné se vyhnout, jelikož nemusí být dobré. Lepší je sáhnout po variantě, kterou jsou luxusní matrace Premium, které splní očekávání i náročnějších zákazníků. Pokud vám jde skutečně hlavně o kvalitu, je dobré vybírat mezi známými výrobci, nebo nakupovat u dobrých prodejců. U nich je jistota, že prodávají především kvalitu.

Materiál matrace

Trh je velmi bohatý a vybrat tu pravou nemusí být jednoduché. Mezi ty obyčejné je možné zařadit matrace pružinové a taštičkové, které jsou jejich modifikací. Pokud se naopak rozhodnete si domů koupit latexové matrace, kupujete jedny z velmi kvalitních, které se umí dobře přizpůsobit vašemu tělu, stejně jako mu dopřejí optimální oporu, která je základem pro spánek bez bolesti.

Počet zón

Poslední věc, na kterou doporučujeme hledět, je počet zón konkrétní matrace. Nutno říci, že optimální počet je 7. Zóny jsou u matrací sekce, které mají různou tvrdost, a to podle toho, jakou část těla budou podpírat. Právě díky takovému rozdělení lze docílit toho, že bude vaše tělo podpíráno rovnoměrně. Díky tomu bude páteř v optimální poloze a výsledkem bude spokojený spánek bez bolestí pohybového aparátu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.