Tipy redakce

Jak vybrat garážová vrata krok za krokem

0
rolovací vrata

Když se ponoříte do tématu, zjistíte, že máte nepřeberné množství možností, což bývá při důležitém rozhodování často spíše na škodu. Odpověď na otázku, jaká vrata do garáže pořídit nenajdete ani v internetových diskuzích. Nejenom, že každý uživatel má jiné představy a očekávání, ale i každá garáž je jiná, má jiné rozměry a odlišné okolní podmínky. Přesně to a další hlediska byste při výběru měli sledovat.

Najděte pro sebe to pravé

Při výběru zařízení jako jsou garážové vrata, určitě svou roli hraje i cena. Jde však o značně subjektivní pohled na věc. Máme pro vás proto 5 tipů, na co byste se vedle ceny určitě měli zaměřit:

 1. Dispozice garáže, způsob a četnost jejího používání
  Od toho se totiž odvíjí typ vrat, který si zvolíte. Tam, kde je dost místa, můžete mít klasická výklopná. K domu, do kterého chcete chodit přes garáž, se hodí posuvná se zabudovanými dveřmi. Tam, kde potřebujete místem naopak šetřit, zvolte garážová rolovací vrata.
 2. Izolační vlastnosti
  V době zaměřené na úsporu energií je dobré si pohlídat, že i vaše vrata budou tomuto požadavku odpovídat. Dobrá izolace znamená především kvalitní těsnění a lamely vyplněné polyuretanovou pěnou.
 3. Bezpečnostní prvky elektrických vrat
  V ceně celého systému by měly být alespoň základní prvky chránící uživatele vrat před jejich poruchou. U vrat na dálkové ovládání to znamená možnost manuální manipulace při výpadku elektrického proudu. Dále jde o ochranu před pádem vrat anebo zastavení vrat při střetu s překážkou.
 4. Design
  Pokud stojíte o kvalitu, určitě se vyplatí investovat do garážových vrat vyrobených na míru. Vedle parametrů si totiž můžete vybrat i z široké nabídky dekorů a barevného řešení. Sladit vrata s fasádou domu nebylo jednodušší.
 5. Záruky a služby od výrobce
  Základem všeho je znát původ vrat a vytipovat si taková, za která výrobce nebo jejich dodavatel dokáže dostatečně ručit. V ceně vrat by měla být odborná montáž a dodavatel by měl být schopen zajistit záruční i pozáruční servis.

garážové vrata

Výrobce s 20 lety praxe

Rozhodnete-li se při výběru garážových vrat řídit výše popsanými body, určitě se podívejte na nabídku značky Minirol. Její výrobce, pobočka belgické společnosti Building Plastics, funguje na českém trhu od roku 1996 a mimo vrat ve Velké Bíteši vyrábí i rolovací stínění a mříže. Více informací o značce Minirol najdete na oficiálním webu. Návrh konkrétního řešení nebo cenu garážových vrat si můžete vyžádat prostřednictvím nabídky zdarma. Každý obchodní partner značky vám na vyžádání předloží ceník garážových vrat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.