Tipy redakce

Jak správně pečovat o podlahu?

0
úklidová služba

Nechali jste si doma položit novou vinylovou podlahu? Nebo máte doma zrenovované a nalakované parkety? Děti mají v pokoji linoleum? Každá podlaha vyžaduje jiný typ čištění, zatímco dřevěná vyžaduje voskování, u dlažby je důležité čistit spáry. Správným postupem se ušetří čas při úklidu, zamezí rozšiřování bakterií a nečistot po celém bytě nebo domě, zároveň zůstane podlaha jako nová po dlouhou dobu.

Ihned po pokládce

Péče o podlahu začíná okamžikem pokládky. Ihned po ní je totiž nutné provést první ošetření nové podlahy a připravit nábytek na stěhování. Před nastěhováním nábytku je potřeba odstranit veškeré montážní nečistoty a podlahu ošetřit, čímž se vytvoří ochranný film na podlaze. Je vhodné si nechat s čištěním podlah odborně poradit, aby nedošlo k poškození hned v samém začátku. To stejné platí při silném znečištění již používané podlahy, protože škody způsobené amatérským postupem mohou být nevratné.

Hlavně bez kaluží

A jak na pravidelný úklid podlahy? Kýbl, hadr, jar a jde se na to. Tak právě tímto způsobem se může většina dřevěných, laminátových, ale i PVC podlahových krytin nenávratně poškodit. Žádná z těchto typů podlah totiž nemá ráda vlhko, natož kaluže vody, které jsou pro mnohé důkazem, že je vytřeno. U těchto podlah je důležité pravidelně zametat a vysávat prach, špínu nebo jemné kamínky, které by mohly poškrábat povrch. Následně stačí vytřít vlhkým mopem nebo hadrem, příliš vody by totiž mohlo způsobit nabobtnání.

úklid

Opatrně s čisticími prostředky

U čisticích prostředků platí, že čím méně, tím lépe. Zároveň je nutné dbát upozornění výrobců, zásadně používejte pouze neagresivní prostředky, nevhodně zvolené chemické nebo na bázi rozpouštědel by mohly povrch podlahy nenávratně poškodit. To platí i pro moderní linolea nebo marmolea, jejichž struktura by se mohla díky rozpouštědlům poničit.

Voskování a leštění

Dřevěné a plovoucí podlahy je vhodné čas od času navoskovat, jen tak prodloužíte jejich životnost. Je možné použít podlahovou pastu, příp. nechat si podlahu navoskovat odborníky. Ti také dokáží malé nesrovnalosti nebo vrypy opravit pomocí tmelu. U dlažby a hladkých povrchů je naopak důležitější čistit spáry než leštit plochy. Právě ve spárách totiž bývají nečistoty zažrané, v koupelnách a na toaletách jsou spáry také zásobárnou bakterií a zdrojem zápachu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.