Domácnost

Jak si dobře a výhodně pojistit bydlení?

0
pojištění domácnosti

Pojištění domu a bytu existují 3 základní druhy. Liší se od sebe rozsahem pojistného krytí. Bydlíte zatím bez pojistky? Neriskujte, že vám zbudou jen oči pro pláč. Seznamte se s jednotlivými variantami, a co nejdříve se rozhodněte pro minimálně jednu z nich!

Pojištění nemovitosti i pro chatu!

Pojištění nemovitosti se vztahuje na nemovitosti, na přilehlé stavební součásti a také na zahradní prvky, jako jsou plot, rostlinné kultury, studna, bazén atd. Sjednává se pro byt, dům i rekreační objekt. Je to základní verze pojištění bydlení, kryje například v případě, když dojde k poničení střechy větrem, zničení fasády mrazem apod. Smlouva vždy musí být sjednána na jméno vlastníka.

Ochrana movitých věcí

Jistě si chcete chránit i vybavení (nábytek, spotřebiče aj.). K tomu slouží pojištění domácnosti nebo pojištění majetku (je kombinací pojištění nemovitosti a domácnosti). V obou případech vám pojišťovna vyplatí škodu i tehdy, když si vaše bydlení vyhlídne zloděj a odnese si vše, co mu přijde pod ruku. Chrání i před řáděním vandalů, vztahuje se také na cennosti a peníze.

Jak správně pojistky nastavit?

Ceny za pojištění nemovitosti se stanovují individuálně. Rozhodujícími faktory jsou velikost obytné plochy a pojistná hodnota (tj. cena nemovitosti nebo majetku). Při určování hodnoty buďte pečliví. Vše si dobře spočítejte. Jestliže se pojistíte na nižší hodnotu, dostanete také nižší kompenzaci, což není žádoucí. Pokud si nevíte s určením ceny rady, zaplaťte si odhadce, cena odhadu je cca 1500 Kč. Čas i peníze ušetříte, když se rozhodnete pojistit si nemovitost online. Je to rychlejší i výhodnější díky bonusům. Oblíbené je v současné době pojištění od Ergo pojišťovny, které nese příznačný název Bezpečný domov.

 

Tip: sjednejte pojištění domácnosti a budovy či bytu současně, získáte slevu 5 % a jako bonus pojištění odpovědnosti až do výše 3 000 000 Kč.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.