Stavba

Jak natřít ocelovou konstrukci?

0
natření fasad

Kovy patří k nejpoužívanějším materiálům, ale obvykle se neobejdou bez povrchové úpravy, která zajistí požadované estetické vlastnosti a zároveň konstrukci ochrání proti znehodnocení. Jednou z možností, jak toho docílit, je aplikovat na konstrukci vhodně zvolený nátěr.

 

Chcete-li, aby nátěr konstrukci ochránil proti korozi a zajistil její dlouhou životnost ve venkovním prostředí, musíte vybrat kvalitní nátěrovou hmotu s optimálními vlastnostmi, precizně připravit podklad a dodržet doporučené technologické postupy. Pokud si s nátěry ocelových konstrukcí nevíte rady, raději se obraťte na profesionály.

V souvislosti s výběrem barvy zkušení natěrači Ostrava doporučují, že závisí na specifickém cíli – barevnosti, životnosti, nákladech apod. Rozhodující je také typ kovu. Rozlišuje se množství skupin a základní jsou minimálně tři (železné, barevné a lehké kovy). Dle podmínek lze zvolit vodou ředitelné nebo rozpouštědlové barvy.

V praxi se využívají dvě základní varianty nátěrových systémů – základní a vrchní barva, nebo jeden nátěr, který kombinuje vlastnosti obou barev.

Nepodceňujte přípravu povrchu

Velmi důležitá a mnohdy zanedbávaná fáze je příprava povrchu před aplikací nátěru. Chcete-li železnou konstrukci obnovit nebo opravit, měli byste očistit a obrousit zkorodovaná místa a odstranit vše, co by na povrchu nemělo být (např. starší a opadající vrstvy nátěrů).

Natěrači z EKOMPLEXU upozorňují, že důsledná příprava povrchu je pro kvalitní povrchovou úpravu naprosto klíčová. K přípravě podkladu můžete použít mechanické i chemické prostředky – kartáče, brusné kotouče, smirek, odrezovač, odmašťovadla, vysokotlaký čistič apod. Před provedením nátěru musí konstrukce důkladně oschnout.

Na co si dát pozor při natírání?

Zda bude výsledek vypadat k světu, záleží na použití správného nářadí a kvalitní nátěrové hmoty. A mimo jiné také na povětrnostních podmínkách. Do natírání byste se měli pustit při teplotách od 10 – 25 °C a vlhkosti vzduchu nepřesahující 75 %. Na kvalitě nátěru se může negativně podepsat silný vítr nebo sálavé teplo.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.