Domácnost

Jak máte vyřešené vytápění koupelny na chalupě?

0
koupelna

Nadchází zima a čekají nás první opravdu mrazivé dny, ale hlavně noci. Statistiky přitom ukazují, že řada Čechů, jejichž povolání umožňuje dlouhodobě pracovat z domova, přestavěla své chaty a chalupy na jakési bezpečné úkryty před koronavirem. Z letního bydlení se tak postupně stává celoročně obývaná nemovitost. A vzhledem k uzavřeným základním i středním školám se na venkov stále častěji přesouvají i celé rodiny.

Příjemnější než otužování

Kvality všemožných úprav, často zajištěných svépomocí, doopravdy prověří až leden a únor. Prozíraví lidé však akutně řeší vhodné topení do koupelny, bez kterého se doposud většina chat a chalup hravě obešla. Možností je samozřejmě celá řada, ne každé je však vhodné pro každého. Pokud ovšem nemáte možnost využít zbytkového tepla, například proto, že zdí koupelny prochází komín chalupy, budete se také muset poohlédnout po nejlepší variantě. Nebo se začít otužovat.

koupelna

Nejjednodušší řešení, zejména pokud na chatě či chalupě nehodláte pobývat dlouhodobě i po ukončení nouzového stavu, je přenosný radiátor. V tomto směru vám skvěle poslouží elektrický radiátor, který můžete během dne využívat i v jiných místnostech než jen v koupelně.

Zejména v chalupách však můžete dávat přednost úspornějšímu trvalému řešení. V takovém případě si můžete vybrat radiátor do koupelny, která bude stylem i velikostí odpovídat rozměrům vaší koupelny. Tato varianta ovšem předpokládá, že máte vytápění vyřešeno jiným způsobem než kamny nebo krbem.

Poslední variantou je využít k vytápění koupelny stejný zdroj tepla, který vám ohřívá i vodu. Ohřívač vody můžete buďto napojit na centrální vytápění celé chalupy, nebo jen na koupelnový radiátor. Pokud jde o úspornost, záleží především na tom, jaký typ ohřívače vody máte, a jak moc je efektivní. Ve srovnání s přenosným radiátorem rozhodně ušetříte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.