Zahrada a hobby

Jak intenzivně zalévat trávník?

1
jak zalévat trávník

Teplejší počasí s menším množstvím srážek není pro trávníky vůbec ideální. Aby byl trávník v té nejlepší kondici, správně živený, se sytou barvou a bez světlých míst, je třeba o něj pečovat. Základní péčí o trávník je jeho zavlažování, i když velké množství majitelů domů se zahradou se při zalévání věnuje záhonkům a na trávník zapomíná. Závlaha trávníku je pro jeho správný růst velmi důležitá. Jak intenzivně zavlažovat?

4-6 litrů na 1m2

Doporučené množství vláhy při zalévání je 4-6 litrů na 1m2. Samozřejmě záleží na okolnostech. Pokud je po vydatných deštích, stačí samozřejmě méně. Velmi důležité je také rozlišovat místa na trávníku a schopnost zeminy absorbovat vlhkost. Na stinných místech stačí 4 litry na 1m2, na místech bez stínu dáváme celých 6 litrů. Ideální je, pokud se zalévání denně rozdělí do dvou částí – ranní a večerní. Při ranním zalévání na trávník pokropit 2/3 množství vody, večer pak stačí jen 1/3.

Nikdy nezalévat v případě ostrého slunka

Zalévání by zásadně nikdy nemělo probíhat v čase okolo poledne ani na přímém slunci. Proč? Kapky vody dopadnou na trávu a část vody zůstane na lístcích trávy. Pokud na tyto kapky svítí ostré sluneční paprsky, voda se chová jako lupa. Doslova spálí jednotlivé lístky. Ty pak mohou mít nezdravou barvu a na trávníku se mohou objevit známky trávníkové rzi. Proto se má zalévat ráno a večer.

Nezapomínejte na živiny

Samotná voda postačí k růstu trávníku a jeho výživě. Pokud ale chcete mít opravdu sytou barvu a celistvý trávník, je třeba myslet i na jeho dodatečnou výživu. Jaké látky trávníkům nejvíce prospívají? Jedná se především o uhlík, kyslík, vodík, dusík, fosfor, draslík, hořčík a vápník. Všechny tyto látky je možné najít v trávníkových hnojivech. Nejsnazší na aplikaci jsou hnojiva rozpustná ve vodě, která trávníkům dodáte při zalévání.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

1 Komentář

  1. Very impressive blog.

    Interesting article right on the subject.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.