Domácnost

Interiérovým dveřím sluší dřevěné dekory. Přinášíme 4 tipy na osvědčené výrobce

0
interiérové dveře

Vybíráte nové interiérové dveře? Pokud ano, jistě jste se kromě kvalitního materiálu a bezchybného provedení zaměřili i na jejich design. Ten je ve velké míře odvislý od vhodně zvoleného dekoru. Na trhu je rozmanitá paleta kouzelných vzorů a barev, díky čemuž snadno dovedete sladění dveří s vaším interiérem k naprosté dokonalosti.

Moderní laminát

Jedničkou v dekorech jsou různorodé vzory dřeva. Oblíbili si je milovníci klasického a přírodního vzhledu, své uplatnění nacházejí ale i v moderních interiérech. Dokonalou odolnost povrchu nabízejí například speciální laminátové povrchy, které svým vzorem připomínají dřevo různých stromů. Nároční zákazníci preferují laminátový povrch v 3D provedení, který připomíná oblíbený přírodní materiál nejen vizuálně, ale i na dotek. Vděčí za to speciálnímu strukturovanému 3D povrchu. Jemné rýhování v trojrozměrné struktuře imituje povrch masivního dřeva. Kresba dřevních vláken je nepravidelná a společně se zemitými odstíny propůjčuje dveřím autentický vzhled. Laminátové interiérové dveře vás kromě svého přirozeného vzhledu potěší vysokou mechanickou odolností. Oproti dřevěným dveřím vykazují vysokou barevnou stálost a opravdu snadno se udržují. Laminátové dveře jsou ideální do místností s intenzivním využíváním. Ideální jsou také k oddělení místností s rozdílnou teplotou a vlhkostí (koupelna/chodba; garáž/předsíň…).

Dýha dýchá přírodou

Vyznavači autentických přírodních materiálů mohou zalovit v oblasti dýhovaných dveří. Ty jsou pokryté slabou svrchní vrstvou, která je vyrobena z masivního dřeva. Přírodní dřevo dodává styl, eleganci a jedinečnost každému interiéru. Aby dveře vydržely dlouho krásné, vyžadují ale pravidelnou péči. Za tu se vám pak odvděčí svým stálým půvabem.

Jakou barvu?

Při výběru barvy interiérových dveří v dekoru dřeva se soustřeďte nejprve na celý interiér. Je světlý nebo působí tmavě? Je vzdušný a prostorný nebo spíše temný a malý? Pozor na přílišné použití tmavých barev, při nedostatečném vyvážení se světlejšími prvky pak může vzbudit nepříjemný pocit stísněnosti. Obecně se při volbě vhodné barvy dveří radí dva základní přístupy. Mohou být tón v tónu se svým okolím a jemně do něj zapadat, nebo mohou být kontrastní a stát se dominantou, která zaujme na první pohled. Určujícím prvkem, se kterým by se dveře měly porovnávat, je podlaha. Možná že jste přemýšleli i o sladění dveří s okenními rámy, není to ale natolik zásadní. Okna s dveřmi jen málokdy bezprostředně sousedí, nemusíte se tedy řídit jejich dekorem. Kromě barvy sledujte také strukturu povrchu. Při volbě odstínu popřemýšlejte i o kontrastním provedení. Bývá poutavější. Rozhodně je obvykle zajímavější než velmi podobná, ale přesto mírně odlišná barevnost.

4 značky, které nezklamou

Stylové interiérové dveře v dekoru dřeva, které vás potěší svou kvalitou a odolností, s jistotou vyberete v sortimentu některé z těchto čtyř oblíbených značek. Můžete je zakoupit u zkušeného prodejce společnosti Plancher, s.r.o. Její specializovaní pracovníci vám pomohou s výběrem a v případě zájmu se vám mohou postarat i o odbornou montáž dveří.

Interiérové dveře Porta

Interiérové dveře PortaSolidní konstrukce – to je synonymum pro interiérové dveře PORTA DOORS. Jsou kombinací vysoce kvalitního vrstveného dřeva a prvků z překližky a dřevotřísky. Designéři společnosti dopřávají zákazníkům svobodu při projevení svého vlastního vkusu. PORTA DOORS se nabízejí ve třech základních variantách povrchových úprav – foliované, dýhované nebo laminátové. Syntetické materiály jsou k dispozici také v 3D provedení. Pokud preferujete přírodní materiály, můžete si vybrat kvalitní dýhu z dubu, javoru nebo ořechu, to vše v několika kouzelných odstínech. Nejnáročnější zákazníci mohou volit i dýhy z exotických dřevin, které lákají svou neopakovatelnou strukturou.

Interiérové dveře Verte – odnož značky Porta

interiérové dveře verteSledujete nejnovější trendy v oblasti interiérového designu? Pak je tu pro vás značka VERTE DOORS. Značka Verte používá novou technologii obvodového pokrytí materiálu. Dveře přinášejí větší estetický efekt a hrany jsou podstatně odolnější mechanickému poškození. Jednotlivé modelové skupiny výrobků Verte zahrnují dveřní křídla s rozdílným stupněm prosklení a rozmanitým uložením výplní a skel. Křídla můžete také přizpůsobit jednotlivým místnostem, jako je koupelna, šatna, pokoje a ostatní prostory. Oblíbené dvoukřídlé dveře dodávají včetně posuvných systémů, které jsou ideální do interiérů, kde by standardní otočné dveře zabíraly příliš mnoho místa. Dveře značky VERTE jsou výrobky nejvyšší jakosti, které zaručují bezproblémové užívání a dlouhodobou spokojenost.

Interiérové dveře Invado

Interiérové dveře InvadoDveře značky INVADO patří do skupiny cenově dostupných interiérových dveří. Vizuálně odpovídají dražším dveřím, provedením zapadnou do klasické domácnosti. Jejich typickou výplní je voština a rám mají z MDF desky. Technologie výroby interiérových dveří INVADO spočívá ve spojování povrchové úpravy mimo okraj půldrážky. To ovlivňuje konečný vzhled dveří, jejich bezpečnost a dlouhodobou trvanlivost i při častém používání. Dveřní okraje jsou tímto praktickým způsobem chráněny proti odření a odlepení dekoru, jejich vzhled je pěkný po delší dobu a zaoblené hrany nehrozí úrazem. Ve stejné ceně pořídíte otočnou i posuvnou verzi. Tu vyrábějí jak ve variantě podél zdi, tak do stavebního pouzdra.

Interiérové dveře Vasco

Interiérové dveře VascoNa dveřích Vasco nenajdete žádné lepené spoje. Nejmodernější německá technologie přináší dveře i obložkové zárubně potažené laminátem nebo folií „jedním tahem“. Pevný rám, který tvoří kostru dveří, má zaoblené hrany a je vyrobený z masivu v kombinaci s MDF deskou. Sklo ve výplni je výhradně tvrzené ESG sklo (čiré broušené nebo mléčné). Součástí dveří jsou i tři kusy stříbrných pantů a zámek dle výběru (varianty klíč, WC nebo FAB). Interiérové dveře VASCO DOORS se vyrábějí jako jednokřídlé či dvoukřídlé otočné a jednokřídlé či dvoukřídlé posuvné. Posuvné dveře se dodávají v rozměrech, které jsou použitelné pro stavební pouzdra Eclisse či JAP. Pokud pro vás varianta zabudování do zdi není vhodná, přidejte do objednávky tzv. posuvný systém. Jeho součástí je garnýž, kolejnice a dorazový hranol. Dveře pak můžete zavěsit před stavební otvor, tzv. podél zdi.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.