Tipy redakce

Graffiti na fasádě je problém. Anebo ne?

0
jak odstranit graffiti

Na nové fasádě se objevilo graffiti nebo tagy. Pouličního umělce jste samozřejmě nechytli při činu a nezbývá, než se o nápravu postarat svépomocí. Náprava bohužel není tak snadná, jak se na první pohled jeví. Agresivní barvy ze sprejů většinou nelze jen tak přemalovat, protože prosvítají. Jak z toho ven? Obraťte se na profesionály, kteří se postarají o vyčištění povrchu a v případě zájmu aplikují preventivní antigraffiti nátěr.

Města volí antigraffiti nátěr

Odstranění grafitů vyžaduje zkušenosti, dodržení vhodných technologických postupů a moderní techniku. Tím vším disponují kvalifikovaní technici z týmu ARS (společnost AXIOM REAL), kteří se čištěním fasád zabývají dlouhé roky. Jednatel společnosti Marek Turinský uvedl, že problém efektivně řeší především radnice, které majetek města chrání antigraffiti nátěrem. Čištění povrchů opatřených ochrannou vrstvou je mnohem rychlejší a levnější.

Horší než spreje? Fixy a štětce!

Přestože je odstranění grafitů složité, ještě náročnější bývá čištění fasády od speciálních fixů a barvy nanesené štětcem. A to proto, že se barva dostává hlouběji do struktury omítky.

 

Jak odstranit graffiti svépomocí? Na trhu je široké spektrum přípravků, které by měly povrch od barvy vyčistit. Potíž je v tom, že typ ředidla dokáže určit zkušený technik – nikoliv však laik. Nevhodně zvolený čistič nejenže nezafunguje, ale navíc se při neúspěšném pokusu barva vetře do omítky. Nechcete-li riskovat, že situaci ještě zhoršíte, raději se obraťte na specializovanou firmu.

Nekupujte zajíce v pytli

Oslovíte-li ARS, vyhnete se nepříjemnostem v podobě nedokonalého výsledku. Technik se po domluvě dostaví až na „místo činu“, provede vzorek čištění na menší ploše a seznámí vás s optimálním postupem kompletního vyčištění. Zda se pro spolupráci s odborníky rozhodnete, je na vás. Více informací najdete na www.graffiti.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.