Tipy redakce

Dokonalý dárek pro dítě? Elektrické autíčko jistě zaboduje

0
autíčko
Zdroj: Kulinenko.G / Shutterstock.com

Děti hračky milují. Nejvíce ale ocení ty, které mohou skutečně aktivně využívat a které samy o sobě něco umí. Proto je namísto plyšáků raději láká konzole, která vydává nějaké zvuky, hraje písničku, nebo alespoň bliká. Čím víc podnětů, tím lépe. A co teprve, pokud se mohou prostřednictvím hračky přenést do světa dospělých?

I proto je snem mnoha dětí mít elektrické autíčko, ve kterém se mohou vozit. Ale kupte elektrická auta pro děti pouze tehdy, pokud přesně víte, jak s takovou hračkou zacházet, a znáte všechna bezpečností rizika.

Jak staré je vaše dítě?

V prvé řadě je třeba zvážit věk dítěte. Dnes už jsou elektrická auta poměrně bezpečná a rodič může na dálku kontrolovat rychlost i směr vozítka. Proto se nabízejí modely i pro děti od jednoho roku. Ty nejrealističtější vozítka mohou užívat i děti do 10 let. Bezpečnost by ale měla být vždy na první místě a pamatujte, že děti samy nedokáží hrozící nebezpečí správně vyhodnotit.

Kde budete jezdit?

Jestliže jde o autíčko čistě do městského terénu, jsou ideální obyčejná elektrická vozítka. Pokud ale chcete auto využít i na výlety do přírody, zvažte nákup dětské elektrické čtyřkolky nebo nějaké verze terénního vozítka. Jiná autíčka by nemusela nerovný terén zvládnout a pravděpodobně by se rozbila.

Jak dlouho vydrží na jedno nabití?

Baterie v těchto vozítkách nebývají bůhvíjak výkonné, počítejte, že se dítě sveze přibližně jednu až dvě hodiny na jedno nabití. To je důležité mít na paměti zejména při delších výletech. Nabíjet je nejlepší přes noc.

Kolik to bude stát?

Dnes už nejsou ceny tak vyšponované jako kdysi – důvodem je daleko vyšší nabídka. Ceny těch nejlevnějších modelů začínají na 3000 Kč. V žádném případě ale nedělejte kompromisy co se týče bezpečnosti. Pokud máte pochybnosti o zabezpečení vozu, neberte jej ani za nízkou cenu. Významně lepší parametry budou mít modely od 5000 Kč a ty za 10 00 Kč jsou už velmi exkluzívní s těmi nejlepšími vlastnostmi.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.