Reality

Chcete si pronajmout byt? Jde to i bez realitky

0
rezidence topolova

Bytů na pronájem je ohromné množství, tak kde je problém? Především jde o to, jaký byt a kde hledáte. Budete-li mít štěstí, narazíte na neodolatelnou nabídku za jediné odpoledne, dohodnete se s majitelem a za pár dní bydlíte. Anebo vám bude hledání trvat týdny či měsíce. Otázkou je, zda se obrátit na realitku, nebo si byt sehnat bez její pomoci. Oba scénáře mají svá pro i proti.

Realitkám kazí jméno nesolidní makléři

Realitní kanceláře nemají příliš dobrou pověst. Zatímco v západoevropských zemích a v zámoří je spolupráce s makléřem naprosto běžná a žádoucí, u nás lidé preferují pronájem bez realitky. Firmy zprostředkovávající nemovitosti k prodeji a pronájmu však nelze házet do jednoho pytle. Problém je v příliš mírných zákonech – realitním makléřem se může stát téměř každý bez ohledu na kvalifikaci. Podle toho také služby některých firem vypadají.

 

Obecně je servis poskytovaný realitními kancelářemi zajímavý pro každého, kdo nemá čas ani chuť na řešení administrativních a právních záležitostí. Zaměstnanci realitky se starají o kontrolu nemovitostí, doporučí optimální cenu, zajišťují znalecké posudky a spolupracují s bankami v případě financování hypotékou nebo úvěrem ze stavebního spoření. Je toho vážně dost.

Bez realitky ušetříte, to je bez debat

Spolupráce s realitní kanceláří obnáší i jistá rizika. Nikdo vám nedá jistotu, že makléř jedná férově. Může vám jisté okolnosti zatajit a uvrtat vás do pronájmu, který není tak ideální, jak se na první pohled jeví. A pak je zde otázka financí – realitní kanceláře si za své služby logicky nechávají zaplatit. Provize se bohužel pohybuje ve výši několikanásobku měsíčního nájmu.

Rozhodnete-li se pro pronájem bez realitky, můžete se obrátit na známá ubytovací zařízení, která garantují transparentní podmínky. Ubytování v Praze seženete například v Rezidenci Topolová – jedná se o menší byty a garsoniéry s velmi nízkou kaucí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.