Stavba

5 důležitých tipů, jak vybrat dodavatele oken

0
okna

Rozhodli jste se pro renovaci domu a vybrali plastová nebo dřevěná okna. Teď už stačí jen najít firmu, která vám je doveze a nainstaluje. To ale nemusí být tak jednoduché, jak se na první pohled zdát.

Abyste nepřišli o čas nebo dokonce o peníze, dávejte si při výběru pozor na těchto pět věcí:

1. Nerozhodujte se podle ceny

Při výběru se jako první lidé dívají na cenu. Není pravidlem, že nejdražší firmy budou nejspolehlivější, komunikace s nimi půjde jako po másle a zaručí vám doživotní servis. Na druhé straně ale stejně tak není dobré vybírat dodavatele s nejnižší cenou a jednoduše se smířit s případnými problémy. Jak ale vybrat spolehlivou firmu s přijatelnou cenou?

2. Dejte přednost výrobci

Ať už dáváte přednost plastovým, nebo dřevěným oknům, nejlepší je vybírat přímo od výrobce. Vyhnete se tak problémům s množným uplatněním reklamace. Výrobce by neměl mít problém s odstraněním vad, protože má k dispozici všechno, co je k opravě potřeba. Ať je to těsnění, barva nebo třeba skleněná výplň.

3. Vyhledejte si recenze

Před podpisem smlouvy zapátrejte po informacích. Nebojte se ověřit si údaje společnosti v obchodním rejstříku. Ve svém okolí nebo na internetu hledejte zkušenosti ostatních. Nezapomeňte na to, že kvalita výroby oken je stejně důležitá, jako precizní montáž a následný servis.

plastová okna

4. Smlouvu čtěte pečlivě

Kromě termínu dodání a ceny jsou ve smlouvě důležité také podmínky reklamace a pozáručního servisu. Pokud navíc chcete, aby dělníci po montáži odborně upravili a začistili stěnu, zkontrolujte, jestli máte tuto informaci uvedenou ve smlouvě.

Stejně tak nemusí být jasné, jestli firma zajistí další služby, jako například likvidaci starých oken. Ať už budete mít jakýkoli dotaz ohledně montáže i následných kroků, nebojte se dodavatele zeptat a nechat si vysvětlit podrobnosti.

5. Máte před montáží oken něco připravit?

Zjistěte si podrobnosti a časový plán dodávky oken. Stanovený termín je daný smlouvou, je ale dobré vědět, kdo vás bude kontaktovat a kolik času práce zaberou. Zeptejte se také na to, co všechno máte doma před příjezdem montážníků připravit a v jakém stavu vám mají okna předat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.