Tipy redakce

4 důvody, proč si nechat poradit od bytového designéra

0
Návrhy interiéru

Budete se stěhovat do nového, nebo jste se snad právě odhodlali k rekonstrukci? Vytvořit vkusný a současně praktický domov, v němž se budete cítit dobře a který udělá reprezentativní dojem na vaše hosty, je doslova uměním. Možná tak trochu tápete, možná si naopak myslíte, že si s tímto nelehkým úkolem hravě poradíte sami. Každopádně však stojí za zvážení, zda přece jen nechcete využít služeb profesionálního bytového designéra.

1. Vykouzlí harmonický design, v němž se budou jednotlivé prvky doplňovat

Ruku na srdce, ne každý je obdařen vytříbeným vkusem. I když to není zrovna váš případ, vybrat elegantní kusy nábytku nestačí, vše totiž musí působit jako harmonický celek. Bytový designér má oko na to, jak sladit jednotlivé kousky, poradí, jaké barvy se k sobě hodí, jaké materiály lze bez obav kombinovat, a leckdy přijde s řešením, které se přesně shoduje s vaším vkusem, avšak bez pomoci by vás nenapadlo. Poradí vám také s volbou povrchů stěn, podlah a stropů i s rozmístěním a vhodným typem osvětlovacích těles, což jsou již věci nad rámec prostého vkusu.

2. Zařídí, aby vše bylo nejen krásné, ale také funkční

Vzhled vašeho domova je pouze jednou stránkou toho, co bytový design představuje. Krom toho se také postará o to, aby bylo plánované bydlení maximálně funkční. Navrhne takové členění prostoru, které bude perfektně vyhovovat každodennímu provozu. Opravdu dobrý návrh může vyřešit nedostatky vašeho bytu a obrátit je v klady. Dozvíte se, co udělat s prostorem v rozích, jak nejlépe využít zkosené podkrovní stropy, jak chytře osvětlit temná zákoutí bytu a mnoho dalších triků.

3. Ušetří vám zbytečné náklady

Ač se to možná na první pohled nezdá, interiér na míru může znamenat i značnou finanční úsporu. Návrh od specialisty sice stojí určité peníze, pomůže vám ovšem vyvarovat se chyb, jež by bylo později nutné napravovat. Orientuje se lépe na trhu, proto dokáže nalézt finančně výhodnější vybavení. Navržená řešení také často bývají z dlouhodobého hlediska velice ekonomická. Designér bude mít při práci k dispozici váš rozpočet a vše připraví tak, aby nedošlo k jeho překročení – jak se často stává, když se člověk pouští do rekonstrukce sám, aniž by měl potřebný odhad.

4. Získá pro vás čas

Rozumí se samo sebou, že přesunutím velké části povinností na ramena někoho jiného získáte tu nejcennější komoditu – čas. Rekonstrukce bytu (nebo dokonce rodinného domku) je dost náročná i bez toho, abyste se museli sami starat úplně o všechno. Svěříte-li vypracování návrhu bytovému designérovi, neznamená to, že nebudete moci vzhled vašeho domova ovlivnit. Proces většinou probíhá tak, že designér vytvoří hned několik návrhů interiéru dle vašich požadavků, připraví jejich vizualizace, a jakmile si vše prohlédnete a zhodnotíte, bude s vašimi připomínkami dále pracovat. Výsledek bude tedy perfektní jak z objektivního hlediska, tak z vašeho pohledu.

Najděte si profesionála, který své práci rozumí

Navrhování interiérů je v České republice volná živnost, již může vykonávat prakticky kdokoliv. Dávejte si tedy při volbě vhodného designéra pozor na samozvané profíky a vybírejte si designová studia s delší praxí a dobrými referencemi. Než učiníte finální rozhodnutí, prohlédněte si již realizované návrhy na webových stránkách interiérového designéra – portfolio je naprostou nutností!


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.