Domácnost

4 + 1 tip na správný výběr interiérových dveří

0
interierové dveře

V dnešní době je nabídka různých dekorů a odstínů povrchů dveří velmi rozmanitá. Jak se v ní neztratit a vybrat dřevěnou tečku pro dokonalý interiér?

V následujícím článku přineseme pár rad, které vám pomohou.

Dveře vybírejte s ohledem na podlahu

Stylové dveře doladí interiér, vybírejte je proto s ohledem na prostředí, do kterého je chcete umístit. Platí zde jednoduché pravidlo: slaďte dveře s odstínem podlahy. Interiérové dveře laďte buď ve stejném tónu nebo naopak v kontrastu s ní.

Pokud máte v místnosti velmi výrazné prvky, můžete se při sladění dekoru dveří zaměřit na ně. Mohou to být okna, schody či ostatní dominantní nábytek.

Skleněné nebo plné?

Důležité rozhodnutí vás čeká také v případě výplně. Na výběr máte plné interiérové dveře nebo se skleněnými prvky. Vybírejte především podle místnosti, kam je chcete umístit. Plné dveře umisťujte tam, kde chcete mít své soukromí. Hodí se tedy na záchod nebo do koupelny. Využití najdou i ke spíži, kde by denní světlo mohlo kazit potraviny. Prosklené dveře se zase hodí do místností, které chcete více prostoupit světlem.

O detaily se postará kování

Celkový dojem interiéru závisí na detailech. Vybírejte proto pečlivě i kování na dveře. Důležitým faktorem je kromě vzhledu i materiál. Na dveře v interiéru se nejvíce používá slitina hliníku a zinku, populární je také matný nikl.

Nezapomeňte ani na problém levých a pravých dveří. Zamyslete se nad úhlem otevření a tím, kolik vám dveře zaberou na straně místo. Pokud nemáte prostorové omezení, můžete jednoduše zvolit, na kterou stranu máte tendence dveře otvírat.

Trendům vévodí světlé barvy

V nejnovějších trendech dominují bílé interiérové dveře nebo světlé dřevo. Populární je bělený dub, který můžete vidět například na interiérových dveřích Sonoma. Dub vyniká svou krásnou kresbou a hodí se téměř do každého prostředí.

V konečném důsledku vám interiérové dveře doladí celkový dojem z místnosti, proto se nevyplatí jejich výběr zanedbávat. Nabídka je velmi pestrá a určitě jich vám v katalogu či na prodejně několik padne do oka. Pokud k výběru uvítáte rady odborníků, zavítejte do obchodních řetězců Unihobby. Čeká vás složitý výběr a povolaní lidé vám určitě rádi pomohou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.