Domácnost

Obklady jako okrasný doplněk v interiéru i exteriéru

0
obklady

I přes rozvoj nových materiálů a moderních trendů se obklady stále těší velké přízni. Jedná se o roky prověřenou klasiku, která se uplatní zejména v koupelnách, sociálních zařízeních a za kuchyňskou linkou. Výhodou obkladů je snadná udržovatelnost, vysoká odolnost i cenová dostupnost. Ze současné nabídky si vyberou nejen konzervativní střední a starší lidé, ale hravý a neotřelý design osloví i mladou generaci.

Za zmínku stojí i poměrně snadná manipulace v případě zpřístupnění rozvodů vody a elektřiny. Obklad se v potřebném místě sundá, a pak se zase vrátí zpátky. Pokud máme v prostoru za kuchyňskou linkou místo obkladu třeba tolik moderní sklo v jednom kusu, je přístup poněkud problematičtější a musíme myslet na to jak v případě potřeby  zpřístupnit celou plochu.

Obklady volte podle celkového ladění interiéru

Každý z nás má své sny při zařizování interiéru a je to tak v pořádku. Při volbě nepodléhejte módním trendům a volte hlavně prvky, které se vám líbí. Svou představu však následně korigujte podle celkového zařízení prostoru. Pokud je vaše koupelna laděná do venkovského stylu s dřevěnými prvky, moderní 3D obklady tam příliš nezapadnou. Ale výjimky potvrzují pravidlo. Pokud si zařizujete svoje soukromé bydlení a zjistíte, že stylově naprosto neslučitelná směs je přesně to, co se vám líbí, nenechte se odradit.

Barvy v interiéru čarují s prostorem

Bílé obklady klasických rozměrů z dob minulých již se objevují pouze zřídka. Pokud však máte malou místnost, rozhodně se světlých barev nemusíte obávat. Bílá barva obkladů je dnes opravdu krásně bílá. V bílé koupelně vyniknou zařizovací předměty, místnost se opticky zvětší a zesvětlí. Bílé obklady vyvolávají pocit čistoty a luxusu. Bílou si můžete dopřát, pokud milujete retro styl.

Pokud se rozhodnete pro barevně divočejší řešení, nepřestávejte pracovat s prostorem. I v menší místnosti si můžete dovolit barvy, volte však raději světlejší, které prostor nezmenšují. Pro oživení můžete použít nějaký výrazný prvek, barvu nebo dekor. Pokud malou místnost zahltíte výraznými barvami a směsí motivů, bude působit stísněně, temně a nepříjemně.obklady

Nebojte se různých formátů

Výhodou větších formátů je menší množství spár, kde se drží nečistoty. Malé formáty se dají zase použít na menší plochy a dobře se s nimi manipuluje. Výborného vizuálního efektu docílíte kombinací malých i velkých formátů. I v malé místnosti můžete použít přiměřeně větší formát. Doplnit ho můžete třeba obklady z mozaiky  a docílit tak zajímavý kontrast. Obzvláště u malých místností je však vhodné nechat si zpracovat návrh odborníkem.

Nechte vstoupit do prostoru 3D obklady

Pokud máte k dispozici trošku větší plochu a chcete ji nějak ozvláštnit, prohlédněte si nabídku 3D obkladů Atlas Concorde. Tyto objekty nejsou 3D jen na efekt, ale skutečně vystupují do prostoru, takže si můžete třetí dimenzi užít i při dotyku. Nejvíce vyniknou na větších plochách, ale klidně si je můžete užít i v malém bytě.

obklady

Obklady můžete použít i venku

Současný životní trend táhne lidi ven. Lidé chtějí trávit čas co nejvíce venku, na svých balkonech a zahradách, ale s veškerými vymoženostmi moderního bydlení. Vznikají tak venkovní kuchyně s pracovní a návaznou odkládací a úložnou plochou. Na venkovní kuchyně navazuje posezení u bazénu, různé terasy. Kvůli odolnosti a snadné údržbě jsou venkovní obklady vhodným materiálem pro jakékoliv použití.

Na velké plochy velkoformátové dlažby

Velkoformátové obklady se dají samozřejmě použít i na menší plochy. Ale velkoformátové obklady značky Laminam nebo Margres dělají čest svému názvu. Můžete si zvolit obklady o rozměrech kolem tří metrů. Takový obklad se do každé panelákové koupelny nevejde. Použitím velkoformátové dlažby získáte jednolitou stěnu, jejíž vzhled nebude narušovat spárování. Absence spár také zajistí lepší čistitelnost povrchu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.